Piękna męska twarz – trądzik, pryszcze na twarzy u mężczyzn

Trądzik – nie tylko kobiecy problem

Dbałość o każdy detal swojego wyglądu i urody, walka z mankamentami cery i determinacja, aby zachować wiecznie młody wygląd. To zazwyczaj cechy przypisywane kobietom. Jednak znakiem naszych czasów jest także to, że coraz częściej kompleksowo dbają także o siebie panowie. I bardzo dobrze, bo nie od dziś wiadomo, że „jak nas widzą, tak nas piszą”. Dużym problem szczególnie u młodych osób są problemy skórne. Trądzik u mężczyzn to z całą pewnością spory mankament urodowy jednak jak żaden defekt, także i ten nie stanowi problemu nie do rozwiązania.

Walka o nieskazitelną skórę

Pryszcze na twarzy u mężczyzn skutecznie ją szpecą. Dlatego jeśli tylko zauważamy pierwsze symptomy problemu powinniśmy rozpocząć działanie. Po pierwsze odpowiednia codzienna pielęgnacja cery. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków. Możemy sięgnąć zarówno po te dostępne w drogerii jak i te apteczne. W przypadku tych drugich bardzo często będziemy jednak potrzebować recepty. Konsultacja z lekarzem specjalistą – dermatologiem może okazać się z resztą konieczna. Szczególnie jeśli problem jest nasilony.
Niezależnie jednak od tego jak mocny trądzik nas dopadł warto do naszej codziennej pielęgnacji wprowadzić kilka istotnych zasad. Bardzo ważnym elementem jest oczyszczanie skóry. Zapomnijmy jednak o inwazyjnych peelingach, zarówno tych drobno jak i gruboziarnistych. Powodują one tarcie i uszkodzenia naskórka, co może powodować rozsianie się bakterii i zanieczyszczeń. W efekcie zamiast sobie pomóc możemy tylko sobie zaszkodzić i nasilić problem. Oczyszczajmy skórę przy pomocy bezpiecznych o delikatnych kosmetyków. Świetnie sprawdzą się w tej roli płyny micelarne lub też specjalne płyny przeznaczone dla skóry z problemami.
Raz w tygodniu możemy wykonać delikatniejszy peeling enzymatyczny, który nie spowoduje uwolnienia zanieczyszczeń.
Pamiętajmy także, że oczyszczanie skóry nie oznacza usuwanie zmian. Pod żadnym pozorem nie wyciskajmy pojawiających się krost. W ten sposób możemy nabawić się kolejnego problemu – blizn i przebarwień.

Zadbaj także o ciało

Problem trądziku często nie ogranicza się jedynie do twarzy. Szczególnie u mężczyzn pojawia się bardzo często także na plecach. Dzieje się tak ze względu na męską gospodarkę hormonalną. Trądzik na plecach u mężczyzn podobnie jak ten występujący na twarzy nie jest problemem nie do pokonania. Z całą pewnością plecy stanowią mniej dostępny dla naszych rąk element ciała. Sprawia to, że skuteczna pielęgnacja pleców bywa bardziej problematyczna. Z pomocą mogą przyjść tu specjaliści. Jeśli problem trądziku na plecach spędza Ci sen z powiek warto udać się do kosmetyczki. Bywa, że panowie mają w tej kwestii pewne opory. Zupełnie niesłusznie, gdyż w dzisiejszych czasach korzystanie z takich usług i zabiegów mających na celu dbanie o urodę przestało być domeną kobiet.
Rozpoczynając walkę z trądzikiem warto uzbroić się w cierpliwość. Skuteczna kuracja i pełne pozbycie się problemu wymaga zazwyczaj czasu.