Dawkowanie soku z morwy indyjskiej?

Morwa indyjska czyli noni to roślina ta występujące w szczególności w krajach Azji, w Australii, na Madagaskarze, Zanzibarze, Thaiti, w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej. Sok z jej owoców ma wiele zastosowań w medycynie. W jakich ilościach zatem stosować wyciąg z tej rośliny?

Noni kwitnie i owocuje cały rok a jeśli chodzi o glebę nie jest zbyt wymagająca rośliną. Z tego też względu sok z jej owoców wyciskany i wykorzystywany jest prawie każdego dnia. Dawkowanie soku z noni zależy składu stosowanego preparatu. Istotne jest jakie stężenie ma sok i czy zawarte są w nim dodatkowe składniki. Ponadto ilość spożywanego soku z noni zależy od schorzenia, które zamierzamy nim leczyć oraz od indywidualnego stanu zdrowia każdego człowieka. Zasadniczo zużywa się około 20-30 ml soku z morwy indyjskiej na dzień. Sok z noni (zobacz: https://pijnoni.pl) najlepiej stosować przed posiłkiem. Warto pamiętać, iż wyciąg z noni powinien być przechowywany w ciemnym i suchym miejscu, a po otwarciu trzeba go wstawić do lodówki i zużyć najlepiej w ciągu 14-20 dni.
Jak każdy inny preparat, również sok z noni w niektórych przypadkach może zaszkodzić zdrowiu. Każdorazowo przed jego zastosowaniem dawkę dobrze jest skonsultować z lekarzem.