Metoda BLW – dlaczego warto ją zastosować?

Bardzo modny ostatnio stał się jeden ze sposobów na rozszerzanie diety, czyli metoda BLW. Polega na podawaniu dziecku trzech różnych rodzajów jedzenia. Wszystko po to, aby pozwolić maluchowi samemu decydować co chciałby zjeść. Matki coraz częściej decydują się właśnie na taką formę podawania posiłków.

Tylko dlaczego metoda BLW jest tak warta uwagi?

Sukces BLW nie wziął się znikąd. To metoda pozwalająca dziecku szybciej nauczyć się samodzielnie spożywać posiłki. Na początku możemy mieć spory bałagan do sprzątania, ale z czasem wdzięczność do siebie, kiedy nasze dziecko samo zajmie się jedzeniem. Metoda BLW usprawnia układ motoryczny dziecka, a dzięki szybkiemu wprowadzeniu stałych pokarmów, maluch ma dużo okazji do prób przeżuwania. Takie działania wprowadzone we wczesnym okresie rozwoju pomogą zdobyć większą sprawność manualną, a dzięki nim dziecko dużo szybciej zacznie mówić.

Ważne, aby rozszerzać dietę dziecku zgodnie z samym sobą i maluszkiem. Nie warto kierować się tym co jest wypróbowane i sprawdzone u innych dzieci, bo Twoja pociecha może lubić zupełnie co innego, w rozszerzanie diety ma dla was być przyjemnością.