Oswój nowego przyjaciela ze schroniska

Twój nowo adoptowany pies może mieć już pewien poziom treningu posłuszeństwa ale też może go nie mieć. Możliwe jest również, że coś w ich przeszłości spowoduje problemy behawioralne. Dlatego ważne jest, abyś poświęcił czas na szkolenie nowo przyjętego towarzysza. Jakie są porady w takiej sytuacji?

Spodziewaj się okresu dostosowania

Kiedy adoptujesz szczeniaka lub psa ze schroniska, ma on już historię – nie mniejszą z nich jest zrzeczenie się schroniska. Pamiętaj, że stres związany z tym, wraz z tym, czego doświadczył pies w przeszłości, może sprawić, że będzie mniej niż pewny siebie w nowym otoczeniu.

Planuj dać swojemu psu trochę czasu na dostosowanie się do nowego domu i rodziny. Zwierzaki mogą potrzebować od kilku godzin do kilku miesięcy, aby przyzwyczaić się do życia w nowym miejscu. W tym czasie rób wszystko, co możliwe, aby twój nowy przyjaciel czuł się bezpiecznie i komfortowo. Bądź cierpliwy podczas dostosowywania, ale także staraj się zachować spójność i przewidywalność w nowym środowisku. Zobacz na https://petportal.pl/porady/ .

Wyznaczać granice

Pamiętaj, że szkolenie rozpoczyna się od dnia, w którym twój nowy pupil wróci do domu. Kuszące może być rozpieszczanie go przez około tydzień, aby nadrobić czas spędzony w schronisku. Nie rób tego!

Jeśli pozwolisz swojemu pupilowi na pewne zachowania, kiedy po raz pierwszy przyniesiesz go do domu, okaże się, że znacznie trudniej będzie wytrenować go, aby przestał robić te rzeczy później. Obejmuje to niektóre z najbardziej oczywistych rzeczy, takich jak leżenie na kanapie, wypróżnianie na dywanie lub żucie nóg stołowych. Ustal wcześniej granice swojego psa i upewnij się, że cała rodzina je zna i egzekwuje.

Ustal harmonogram

Psy lubią rutynę. Pies, który spędził kilka ostatnich tygodni lub dłużej w schronisku, mógł być częściowo zestresowany, ponieważ jego życie stało się tak nieprzewidywalne. Ustalając rutynę karmienia, chodzenia, zabawy i przed snem, możesz zacząć zapewniać swojemu psu pewną stabilność. W większości przypadków pomoże to znacznie dostosować psa do nowego domu.