Zdrowy napój

Wszyscy chcielibyśmy odżywiać się zdrowo a jednocześnie smacznie. Jedzenie jest nie tylko rozrywką, przyjemnością czy stylem życia ale może być znakomitym lekarstwem. Po co łykać suplementy diety skoro potrzebne mikroelementy i substancje odżywcze możemy czerpać z dobrego jedzenia? Kluczem jest oczywiście właściwe zbilansowanie posiłków i dieta bogata w to, co zdrowe. Bardzo dobrym, polecanym przez dietetyków, pomysłem jest spożywanie znacznych ilości warzyw i owoców. Powinny one stanowić nie tylko zdrową przekąskę czy dodatek do obiadu ale także pełny posiłek. Często niestety jednak idziemy na łatwiznę i wolimy zastąpić pożywne warzywa czy słodkie owoce niezdrowym jedzeniem takim jak chipsy, słone paluszki czy gazowane napoje.
Szczególną popularnością takie “śmieciowe” jedzenie cieszy się wśród dzieci i młodzieży. Również dorośli ulegają i wybierają to, co niezdrowe i mało pożywne. Świetnym rozwiązaniem by odżywiać się lepiej, mieć motywację a także zachęcić młodszych do jedzenia warzyw i owoców może być przyrządzanie pysznych koktajli oraz zdrowych smoothie. Taki napój jest pełnowartościową przekąską, możemy go przygotować na deser, podwieczorek lub w przerwie między posiłkami. Pyszne koktajle to zachęta do tego by jeść lepiej i zdrowiej. Możemy je przygotować z ulubionych owoców, warzyw czy innych dodatków. Świetnym przepisem będzie ten na szybki koktajl truskawkowo kokosowy. Dodatkowym plusem jest to, że taki koktajl zrobimy ekspresowo i z największą łatwością. W sklepach znajdziemy sprzęty do robienia koktajli czy smoothies jednak egzamin zda tutaj również blender. To urządzenie, które warto mieć w wyposażeniu swojej kuchni – nie tylko do koktajli ale także pysznych zup, które są pełnowartościowym posiłkiem i mogą być jedzone na obiad.

Składniki

Przygotuj 15 dag truskawek, małego banana, 250 ml mleczka kokosowego, sok z połówki limonki, dwie łyżki cukru i wiórki kokosowe.

Przepis

Na talerzyk wysypujemy wiórki kokosowe. Brzegi szklanek zwilżamy wyciśniętą skórką z limonki i wkładamy je w wiórki.
Wlewamy sok z limonki do kielicha blendera, dodajemy truskawki, banana, wlewamy mleczko kokosowe i wsypujemy cukier. Dokładnie miksujemy i rozlewamy do szklanek.