Co to jest Mezobotox?

Medycyna estetyczna to dziedzina, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Każdego roku pojawiają się nowe zabiegi i preparaty, które pozwalają na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów. Jednym z takich zabiegów jest mezobotox. Jest to innowacyjny sposób na walkę z oznakami starzenia skóry.

Mezobotox – co to jest? 

Mezobotox to bardzo efektywny zabieg medycyny estetycznej, umożliwiający przeprowadzenie jednoczesnego liftingu oraz odnowy skóry, stanowi połączenie mezoterapii z zastosowaniem kwasu hialuronowego oraz botoxu. Preparat kwasu hialuronowego powoduje, że zwiększa się zdolność wiązania wody w skórze, co w wyraźny sposób poprawia jej jędrność, gładkość oraz elastyczność.

Naturalny kwas hialuronowy pozwala głęboko nawilżyć cerę od wewnątrz, co wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Drugi składnik, czyli botox jest natomiast preparatem napinającym włókna kolagenowe w skórze. Jego zastosowanie powoduje widoczną poprawę kondycji skóry, która wygląda młodziej i zyskuje promienny blask.

Kiedy warto się na niego zdecydować? 

Mezobotox szczególnie zaleca się pacjentkom, które chcą się pozbyć drobnych zmarszczek mimicznych takich jak kurze łapki, zmarszczki palacza i lwia zmarszczka, a także tym które zmagają się z problemem ogólnej utraty elastyczności, przesuszoną czy zmęczoną skórą. Zabieg ten polecany jest również osobom, które chcą zapobiegać oznakom starzenia skóry, bo dzięki niemu skóra staje się bardziej napięta i promienna. O omówienie wskazań poprosiliśmy specjalistkę z gabinetu medycyny estetycznej w Białymstoku – RENEW:

– Mezobotox to zabieg, który jest wskazany dla osób, które borykają się z problemami takimi jak szara, odwodniona, zmęczona skóra, drobne zmarszczki, pierwsze zmarszczki i oznaki starzenia, kurze łapki, lwia zmarszczka, opadające kąciki ust, opadające kąciki oczu czy skóra dojrzała.

Pierwsze efekty wygładzenia i poprawy napięcia pojawiają się po około tygodniu i utrzymują przez około pół roku. Określenie dokładnego czasu utrzymywania się efektów zabiegu nie jest dokładnie możliwe, gdyż wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu oraz trybu życia. Mezobotox to innowacyjny zabieg medycyny estetycznej, który umożliwia jednoczesne przeprowadzenie liftingu oraz odnowy skóry.