Jakie zabiegi estetyczne wykonany u dentysty?

Regularne wizyty u dentysty to podstawa zdrowego i pięknego uśmiechu. Aktualnie w gabinetach dentystycznych dostępne są również inne zabiegi stomatologii estetycznej, które wykonasz znacznie szybciej niż w przeszłości. Poznaj niektóre z nich.

Zabiegi estetyczne w gabinecie dentystycznym

Protetyka stomatologiczna pomoże pozbyć się nieestetycznych mankamentów, takich jak braki w uzębieniu, złamany ząb czy ciemna plomba. Protetyka, oferowana przez denta-med.com.pl , to nie tylko tradycyjne protezy zębowe. To również możliwość odbywania pojedynczego zęba czy nawet całego łuku. Wymaga to precyzji i doświadczenia, a także odpowiednich urządzeń.

Dobry gabinet stomatologiczny Kraków, to kompleksowa usługa higienizacji zębów. Jest to bardzo ważny zabieg profilaktyczny. Pozwala usunąć z powierzchni zębów kamień nazębny. Jest to ważny zabieg, gdyż kamień nie tylko wygląda nieestetycznie na zębach, ale również może prowadzić do infekcji dziąseł czy paradontozy. Pierwszy etapem jest skaling, podczas którego za pomocą ultradźwięków usuwany jest kamień. Drugi etap to piaskowanie, podczas którego oczyszcza się zęby z nalotów i przebarwień. Na koniec zęby są polerowane.  Piaskowanie wykonujemy 1-2 razy w roku u osób niepalących i bez problemów stomatologicznych.

Kolejny zabiegiem estetycznym, dostępnym w gabinecie stomatologicznym jest bonding. Polega on na odbudowie zębów przy użyciu kompozytu stomatologicznego. Stosowany jest często u pacjentów z problemem pękniętych, zniekształconych czy ukruszonych zębów. To zabieg, dla osób, którym zależy na czasie. Bardzo popularnym zabiegiem jest wybielanie lampą lub laserem, które daje spektakularny efekt rozjaśnienia zębów.

W ostatnich latach zwiększa się świadomość Polaków, dotycząca zdrowia jamy ustnej. Lekarze dentyści coraz częściej są odwiedzani nie tylko z powodu problemów z zębami. Coraz więcej Polaków chce dbać o swój uśmiech. Zdrowe i białe zęby dodają pewności siebie i budują pozytywną ocenę samego siebie. Stąd też duża popularność estetycznych zabiegów dentystycznych.