Jakie napoje najlepiej pić będąc na diecie?

Kiedy myślimy o diecie zazwyczaj przychodzą nam na myśl potrawy, które będziemy spożywać. Najczęściej nie zastanawiamy się czym będziemy je popijać i jakie napoje na diecie są zalecane. Okazuje się, że niektóre napoje mogą posiadać tyle samo kalorii co batonik lub nawet cały posiłek. Które napoje można pić a których lepiej unikać? Sprawdź w rankingu ile kalorii znajduje się w 200ml najczęściej popijanych napojów:

  1. Woda gazowana i niegazowana – 0 kcal
  2.  Kawa z mlekiem – 45 kcal
  3. Napój typu Cola – 105 kcal
  4. Sok marchwiowy świeżo wyciskany – 107 kcal
  5. Sok pomarańczowy z kartonu – 112 kcal
  6. Piwo jasne – 120 kcal
  7. Mleko 2 % tłuszczu – 125 kcal
  8. Herbata z cukrem – 130 kcal
  9. Wino wytrawne – 160kcal!

Jakie napoje pić na diecie

Woda jest napojem, który potrafi najskuteczniej ugasić pragnienie. Nie zawiera substancji energetycznych czyli kalorii i może być stosowana praktycznie bez górnej granicy. Jej nadmiar jest usuwany z organizmu z moczem, potem i ze stolcem. Każdego dnia nasz organizm potrzebuje ok 2 – 3 litrów płynów, które musimy mu dostarczać. Część tej wody dostarczamy z pożywieniem, resztę w postaci płynów. Te brakujące 1,5 litra będąc na diecie najlepiej dostarczyć w postaci wody, wody mineralnej i wody stołowej z dodatkiem cytryny. Soki warzywne świeżo wyciskane oprócz wody dostarczają do naszego organizmu witaminy i sole mineralne, które tracimy w czasie oczyszczania. Z napojów ciepłych najlepiej sprawdzają się ziołowe napary i herbaty. Pomagają ogrzać organizm oraz złagodzić odczuwane w jelitach i w żołądku skutki uboczne, które towarzyszą dietom oczyszczającym.

Ilość płynów, których potrzebuje nasz organizm każdego dnia, w dużej mierze zależy od warunków zewnętrznych – temperatury i wilgotności. W okresie letnim i podczas dużych upałów organizm wraz z potem może tracić nawet 5 litrów wody w przeciągu doby. Dodatkowy ubytek podczas oczyszczania organizmu w trakcie diety jeszcze powiększa niedobór wody. Pamiętaj o tym aby na bieżąco uzupełniać płyny i nie dopuścić do odwodnienia organizmu.