Cebula jako źródło zdrowia.

Cebula – lek dostępny bez recepty

Cebula od niepamiętnych czasów znana jest ze swoich niezwykłych, leczniczych właściwości. Poprzez swoje wyjątkowe bogactwo w substancje bakteriobójcze oraz moc witamin, jest niemal idealnym lekarstwem na wszelkiego rodzaju przeziębienia oraz wpływa pozytywnie na poprawę odporności.
Ale cebula właściwości lecznicze posiada zdecydowanie większe. Znalazła ona bowiem zastosowanie nawet w profilaktyce leczenia wrzodów żołądka czy również jako środek zmniejszający skutki nadmiernego spożycia alkoholu, potocznie zwanego kacem.
Jak już wspomniano, cebula to doskonale sprawdzający się lek we wszelkiego rodzaju przeziębieniach i wirusach. Już w medycynie ludowej, cebula uważana była za drogocenne narzędzie w walce z tymi dolegliwościami. Specjalne napary, syropy natychmiast przynosiły ulgę.

Ale to nie koniec

Przez wiele wieków, cebula stosowana była jako broń w walce ze szkorbutem, czyli ostrym brakiem witaminy C. Nie należała może do najskuteczniejszych broni w walce z tym schorzeniem, ale jest ogólna dostępność i skuteczność działania, powodowała że była chętnie zabierana jako ekwipunek we wszelkiego rodzaju wyprawach. Cebula to również moc silnych substancji bakteriobójczych, mogących poradzić sobie nawet z bakteriami, z którymi nie radzi sobie większość antybiotyków.
Udowodnione jest, że w przypadku osób regularnie spożywających cebulę, zdecydowanie zmniejsza się ryzyko zachorowalności na raka. W szczególności częste spożywanie cebuli mocno ogranicza wystąpienie raka jelita grubego oraz raka jamy ustnej, gardła, nerek i jajnika.

Zdrowie jest najważniejsze

Wielu uskarża się na przykry zapach cebuli i jej właściwości wyciskające z oczu łzy. Ale czym są te objawy w porównaniu do niezwykłych właściwości zdrowotnych tej roślin? Warto więc mieć pod ręką ten drogocenny skarb, zwłaszcza że jest on dostępny w każdym sklepie.
Można z pełną odpowiedzialnością stwierdzić że cebula to idealne rozwiązania oraz źródło zdrowia.