Wygrana pierwszego stopnia wypłacana w ratach – czy warto grać?

Duże wygrane w przypadku gier oferowanych przez Totalizator Sportowy kojarzą się zazwyczaj z walizką pieniędzy. Choć obecnie duże wygrane wypłacane są na konto, to jednak nadal w przypadku większości z nich możliwe jest jedynie odebranie od razu całej sumy. W przypadku gry takiej jak extra pensja pieniądze są wypłacane co miesiąc przez dwadzieścia lat. Na czym polega ta gra i dlaczego wiele osób się na nią decyduje?

Dla wielu osób ekstra pensja jest miłym dodatkiem do emerytury. Zdarza się również, że gracz wcale nie chce mieć od razu całej wygranej z różnych powodów, jednak chętnie zdecyduje się na nagrodę wypłacaną w częściach. Ekstra pensja to rozwiązanie w takim przypadku.
Ta gra ma dość wysoki stopień prawdopodobieństwa, jeśli chodzi o główną wygraną. Losowanych jest pięć liczb oraz jedna dodatkowa. Skreślenie prawidłowo pięciu liczb z zakresu od 1 do 35 oraz jednego dodatkowej z zakresu od 1 do 4 daje dość podobne szanse na wygraną, jak w przypadku mini lotto. Cena zakładu w przypadku ekstra pensji jest jednak wyższa. Losowania tej gry odbywają się codziennie po godzinie 21. 40.