Szczepienia na koronawirusa

Dzisiaj wszystkie media podają, że zostały zaszczepione przeciwko Covid-19 pierwsze osoby. Rząd trąbi, że odniósł sukces. Czy na pewno?

 

Niestety nie bardzo wiemy jakie skutki uboczne mogą mieć te szczepionki. Kto nam zapłaci za ewentualne powikłania, tego chyba nie wie nikt a szczep koronowirusa cały czas mutuje. Czy za chwilę nie okaże się, że te szczepionki są nieskuteczne… Tego też nie wiemy. Mamy pandemię, a tak naprawdę nie do końca nic nie wiemy. Lobby farmaceutyczne i media sprawiają, że żyjemy w ciągłym strachu i niepewności co będzie jutro. Rząd wprowadza ograniczenia, po chwili obwieszcza sukces w walce z pandemią a za moment zamyka sklepy i ogłasza kwarantannę narodową.

 

Ludzie mają już dosyć tej niepewności, nic sobie nie robią z obostrzeń rządowych i znajdują luki prawne, aby ich biznesu mogły funkcjonować. Tak naprawdę za każdą ogłoszoną przez firmę upadłością stoją ludzie dramaty setek rodzin. Patrząc na to wszystko nie dziwię się, że ludzie nie wierzą rządzącym i nie chcą się szczepić.