Epidemia

Pandemia koronawirusa jest zagrożeniem dla nas wszystkich – aby się przed nią uchronić, wszyscy musimy współpracować i stosować się do zaleceń GIS ( Główny Inspektorat Sanitarny ). W tej sytuacji, każdy z nas jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za swoje otoczenie.

 

Skuteczne metody walki z koronawirusem to szereg metod, które chociaż w najmniejszym stopniu mogą okazać się pomocne. Stosując je możemy ograniczyć znacznie możliwość zarażenia się.
Przede wszystkim należy często korzystać z produktów do dezynfekcji. Mydła antybakteryjne, czy żele oparte na alkoholu są bardzo skuteczne. Lekarze nie odkryli jeszcze dokładnie, które organizmy przechodzą chorobę łagodnie, jednak na sposób przechodzenia przez nas wirusa wpływ mają przede wszystkim geny. Ważne jest aby zadbać o wysoką odporność, która z pewnością będzie odpowiednim sprzymierzeńcem zwalczania wirusa. Witamina C może przyczynić się do jej zwiększenia. Tak samo multiwitaminy, jednak nie dadzą one z dnia na dzień odpowiednich wyników. Przede wszystkim warto zadbać o dietę, bo to dzięki niej uzupełniamy brakujące witaminy i minerały. Właściwa liczba przespanych godzin podczas doby ma duże znaczenie, ponieważ wtedy nasz organizm się regeneruje. Zwłaszcza teraz, kiedy z każdej strony jesteśmy narażeni na większą ilość stresu. Podczas kwarantanny zapewne większość z nas spędza więcej czasu czy to przed telewizorem, czy komputerem, więc regeneracja jest potrzebna.