Co robić a czego nie robić w czasie ciąży

Ciąża jest bardzo ważnym i w zasadzie uświęconym czasem w życiu kobiety. Jest to moment, kiedy kobieta może skupić się tylko na sobie i na mającym przyjść na świat dziecku. Pod kątem fizycznym, jest to czas bardzo wymagający, ponieważ bycie w ciąży jest niezwykle obciążające organizm. Ciało kobiety w czasie ciąży jest wyjątkowo eksploatowane. Jednak pod kątem psychicznym, wiele kobiet mówi, że jest to piękny czas, który jest momentem jedynym w swoim rodzaju. Jak się okazuje, ten specjalny czas rodzi także różne podejście ze strony osób postronnych. Istnieją najmocniejsze zabobony związane z ciążą, które jak się okazuje są do tej pory uznawane. Czego zatem należy się wystrzegać, będąc w ciąży?

Czego unikać w ciąży

Powszechnie wiadomo, że w czasie ciąży kobieta nie powinna się przemęczać, nosić ciężkich rzeczy oraz ulegać przesadnemu wysiłkowi fizycznemu. Jak się jednak okazuje, nie powinna ona także być narażona na przeciągi. Jeśli kobieta w ciąży będzie stać w przeciągu, wówczas jej dziecko będzie cierpieć z powodu kołtunów. Kołtun jest to grupa mocno ze sobą splątanych włosów, których nie można od siebie rozdzielić. Kołtuny były uznawane za przekleństwo w czasach starodawnej Polski, głównie na wsiach i w mniejszych miasteczkach obawiano się kołtunów. Ma to pewnie jakiś sens, bowiem stanie w przeciągu tak czy inaczej nie jest dobre dla zdrowia, zwłaszcza w momencie ciąży, kiedy organizm jest bardziej osłabiony niż normalnie. Jednak czy kołtun się pojawi? Cóż, nie wydaje mi się, jednak lepiej jest tego nie sprawdzać, posłuchać zabobonnej wiedzy i po prostu nie wystawiać się na przeciągi będąc w ciąży.

Co warto robić w czasie ciąży

Istnieje ludowa legenda, że jeśli kobieta będzie w czasie ciąży jeść dużo truskawek, to jej dziecko będzie szczęśliwe i radosne. Trudno ocenić, czy jest tak naprawdę, jednak truskawki są bardzo bogate w wiele różnych witamin, zatem bez wątpienia ich spożywanie w czasie ciąży jest wskazane, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych.