Alternatywa dla maseczek ochronych zakrywających twarz?

Ile razy uśmiechając się l, ktoś nie odwzajemnił się tym samym? Zasłonięta twarz skutecznie ukrywa emocje. Lecz powstała pierwsza na świecie samoprzylepna przezroczysta osłona i półmaska N95

Rewolucja na rynku maseczkowym

Innowacyjny produkt amerykańskiej firmy Solight Design – SEEUS95 to przezroczysta maseczka ochronna, wykonana z naturalnych materiałów. Projekt jest odpowiedziała dla pracowników służby zdrowia oraz osób, którzy przez ostatnie pół roku pracują w maseczkach. Maseczka nie tylko jest przezroczysta, dzięki czemu widać naszą twarz, ale jest też pozbawiona pętli na uszy bo jest samoprzylepna. Co więcej, posiada naturalny filtr wumykonany z bambusa, jedwabiu, srebra i węgla. Wyposażona jest z chitozanu, organicznego związku chemicznego stosowanego w medycynie, m.in. jako składnik materiałów opatrunkowych, do odmładzania skóry u osób poparzonych czy w przemyśle kosmetycznym do redukcji zmarszczek.

Przezroczysta maseczka jest praktycznym i ekologicznym rozwiązaniem. Jest wielorazowego użytku i wykonana z silikonu, dlatego świetnie nadaje się do recyklingu. A do jej odkszenia wystarczy przetarcie powłoki ściereczka z alkoholem.