Najpopularniejsze miasto Malezji i jego bogata oferta turystyczna.

Wybór miejsca na spędzenie urlopu to nie lada wyzwanie. Zagraniczne wycieczki obfitują w różnorodne atrakcje, ciekawe miejsca oraz bogatą historię, utrudniając wybór. Są jednak miejsca, które pomimo lat, nadal cieszą się ogromna popularnością. Wpływ na to ma pyszne jedzenie, kultura i masa atrakcji. Co to za miejsca? Gdzie wybrać się na zagraniczne wczasy, by zapewnić sobie i rodzinie niezapomniany wyjazd?

Bajeczna Malezja i jej oryginalne atrakcje.

Malezja kojarzy się z szerokimi, piaszczystymi plażami, różnorodnymi atrakcjami wodnymi, w tym rejsy statkiem, pływanie z delfinami czy nurkowanie oraz zwiedzanie przepięknych świątyń, których na tych terenach nie brakuje. Do najpopularniejszych miast, chętnie odwiedzanych przez turystów niepodważalnie należy Kuala Lumpur, czyli urokliwa stolica Malezji. Co tu zwiedzić?
W samym centrum miasta, znajduje się oryginalny oraz nowoczesny punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na całą stolicę. Wybudowana w 1995 r. wieża Menara jest atrakcją najchętniej wybieraną przez turystów, dla których udostępniono aż dwa punkty widokowe. Widok zapiera dech w piersiach.
Dla osób, które wolą unikać wysokich i ciasnych miejsc, polecamy dzielnicę Chinatown. Prócz pysznego, azjatyckiego jedzenia, turyści mogą spacerować ulicą, nad którą zawieszono setki czerwonych lampionów, lub odwiedzić tutejsze bazarki. Miejsce te jest bardzo wyjątkowe oraz barwne, dlatego przyciąga setki turystów.
Trzecią, równie popularną atrakcją jest chińska świątynia Tokong Thean Hou. Świątynia jest barwna i przepełniona ciekawymi rzeźbami, na przykład wizerunkiem smoków. Zbudowana została dla boga morza, a podczas jej zwiedzania dostrzec można elementy typowe dla kultury buddyjskiej i taoistycznej. Z racji wysokiego położenia, z najwyższego tarasu świątyni podziwiać można panoramę Kuala Lumpur.
Ostatnią już propozycją jest pokaz tańczących fontann. Ta wyjątkowa atrakcja przedstawia pokaz podświetlonej wody, która wyrzucana jest na różną wysokość oraz w różnym kierunku. Pokaz trwa około 20 minut i stanowi najciekawszą atrakcje turystyczna po zmroku.
Malezja to fantastyczny kraj, pełen barwnych świątyń, bogatej historii i nowoczesnych drapaczy chmur. Dzięki szybkiemu postępowi oraz rozwojowi, jej stolica stała się jednym z głównym kierunków turystycznych, chętnie wybieranym przez turystów z całego świata. Spędzony tu czas, z pewnością będzie należał do przyjemnych i niezapomnianych chwil.