Czy to zawał? Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed nim.

Zawał co roku przeżywa około 90 tys Polaków. To ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka. Warto zatem wiedzieć, że o zbliżającym się zawale serca może ostrzegać charakterystyczny znak na płatku usznym.

Zawał jest bardzo niebezpieczny dla człowieka. Każdego dotyka około 90 tyś. Polaków. Mimo tak dużej liczby przypadków wiedza na jego nie jest nadal wystarczająco rozpowszechniona. Mało kto wie, że na zbliżający się zawał może wskazywać pewien objaw widoczny na uchu pacjenta.

Zawał serca można dostrzec, obserwując swój organizm. Niewiele. Osób wie o objawie widocznym na uchu

Takiego okrycia dokonał lekarz Sandera Frank w 1973 roku. Od tamtego czasu minęło bardzo dużo czasu, a do dziś mało osób wie jak rozpoznać ten znak.

Pionowa bruzda na płatku ucha może świadczyć o tym, że osoba przechodzi zawał. Po odkryciu Franka tematem zainteresowało się wielu naukowców.

Zaobserwowanie u siebie pionowej bruzdy na płacie ucha powinno być sygnałem do działania gdy ją dostrzeżemy, powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Zawał pojawia się nagle, objawami są silne bóle w klatce piersiowej, które z każdą chwilą narastają, bywa, że towarzyszą mu kaszel, zawroty głowy, zimne poty, kołatanie serca, a także nudności.